Prihlás ma

Prosím, zadajte do nasledujúceho formuláru Vaše používateľské meno a heslo.


Polčas nehybnosti

Máme za sebou polovicu volebného obdobia, čo je vhodný čas na bilancovanie.

 
TAG CLOUD
WIKI odkazy makro legislatíva v médiách lekári zdravotné poisťovne lieky HPI VšZP regulácia Česko nemocnice financovanie zdravotné poistenie ÚDZS monitoring Zdravotná politika ministerstvo zdravotníctva MPK tlačové správy
TIP: Tag Cloud obsahuje zoznam najpoužívanejších tagov, pričom veľkosť fontu je priamo úmerná počtu použití konkrétneho tagu.

Monitoring médií

Modernizácia slovenských nemocníc

Nová publikácie HPI sa okrem prognózy zdrojov na roky 2014-2016 zameriava na nemocnice a potrebu ich modernizácie. Autori vyčísľujú investičnú medzeru, hľadajú zdroje na jej krytie, prinášajú príklady modernizácie nemocníc zo zahraničia. Osobitná kapitola je venovaná platobným mechanizmom, ako aj ľudským zdrojom v zdravotníctve.

Organizační struktura VZP a oborových zdravotních pojišťoven

Zdravotní pojišťovny hrají na zdravotnickém trhu velmi významnou roli. Každý rok rozděluji přibližně 220 mld. Kč vybraných od obyvatel na platbách za zdravotní pojištění. Z toho cca. 150 mld. Kč obsluhuje Všeobecná zdravotní pojišťovna, zbytek oborové a zaměstnanecké zdravotní pojišťovny. Představme si fungování corporate governance v českých zdravotních pojišťovnách.

Programové prohlášení české vlády

Dne 12. února 2014 schválila vláda Bohuslava Sobotky na svém jednání Programové prohlášení vlády České republiky. Na společném programu se domluvila Česká strana sociálně demokratická, hnutí ANO 2011 a Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová.

Najlepšie pôrodnice roku 2013

Do tretieho ročníka hodnotenia kvality pôrodníc Sprievodca pôrodnicami sa zapojilo 50 z 54 slovenských pôrodníc. Najlepšou pôrodnicou sa opäť stala pôrodnica v Trenčíne.