Návrh minimálnych štandardov ústavných zariadení

utorok, 04. marec 2008, 0:39

Ministerstvo zdravotníctva SR predložilo do pripomienkového konania dlhoočakávaný návrh vyhlášky, ktorým sa stanovujú minimálne požiadavky na personálne zabezpečenie a materiálno – technické vybavenie ústavných zdravotníckych zariadení.

Návrh vyhlášky upravuje dosiaľ neregulovaný rozsah minimálnych požiadaviek v zdravotníckych zariadeniach ústavnej zdravotnej starostlivosti.

Rozsah ustanoveného zabezpečenia a vybavenia je pritom podľa predkladacej správy navrhnutý tak, aby zodpovedal štandardom kvality pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti a pokrýval potreby pacientov. „Súčasne však musí zabezpečiť, aby zdravotnícke zariadenia boli schopné stanovený rozsah personálu, materiálneho a prístrojového vybavenia zaistiť nielen z hľadiska dostatku kvalifikovaného personálu, ale aj z hľadiska finančného,“ uvádza sa ďalej v predkladacej správe. Samotná novela hovorí, že ústavné zariadenia sú povinné spĺňať minimálne požiadavky na personálne zabezpečenie podľa vyhlášky do 31. decembra 2008 a materiálno – technické vybavenie najneskôr do 31. decembra 2010.

Pripomienkové konanie trvá do 26. marca.

Štvrťročník o liekovej politike

Pharma Outlook

Sprievodca pôrodnicami

Sprievodca pôrodnicami

rodinka.sk & HPI

Prihláste sa na odber newslettera

Ak sa chcete prihlásiť k odberu newsletteru, zadajte svoju e-mailovú adresu do poľa pod týmto textom a stlačte tlačidlo.

Slovenská aliancia pre chronické ochorenia