Perišić Darinka

pondelok, 06. august 2012, 14:55

Darinka Perišić, M. D. je konzultantom v Pakistane, kde sa zaoberá rozvojom strategického rámca pre zaradenie súkromných poskytovateľov do vládneho programu pre kontrolu tuberkulózy. 

Darinka je absolventkou univerzity v Belehrade v odbore stomatológia a postgraduálneho štúdia na Univerzite v Texase v Houstone v Centre zdravotníckych vied, kde získala titul Master of Public Health z Medzinárodného zdravotníctva.

Počas štúdia v USA pracovala pre MD Anderson Cancer Centre, kde promovala s výskumnou štúdiou genetických markerov rakoviny močového mechúra. V súčasnosti je MBA študentom na univerzite v Sheffielde a stále viac sa angažuje v rámci Medzinárodnej únie pre tuberkulózu a pľúcne ochorenia.

V rokoch 2004 až 2006 zastávala náročnú pozíciu šéfa kabinetu Ministerstva kapitálových investícií v Srbsku. Následne pôsobila ako tím líder Útvaru poskytovateľských platieb a kontraktov na Ministerstve zdravotníctva.

Menovaná Republikánskym fondom zdravotného poistenia pracovala ako člen riadiaceho výboru pre projekty „Budovanie kapacít Ministerstva zdravotníctva“ a „Zlepšovanie preventívnych zdravotných služieb“ financované Európskou komisiou prostredníctvom Európskej agentúry pre obnovu a rozvoj.

Od roku 2011 pracuje ako konzultant v Pakistane.

Darinka sa zaoberá koordináciou a riadením kapacít pri posilňovaní systémov zdravotníctva, financiami v zdravotníctve a témou verejného zdravia v rámci viacerých medzinárodných organizácií v USA a na Balkáne. 

Štvrťročník o liekovej politike

Pharma Outlook

Sprievodca pôrodnicami

Sprievodca pôrodnicami

rodinka.sk & HPI

Prihláste sa na odber newslettera

Ak sa chcete prihlásiť k odberu newsletteru, zadajte svoju e-mailovú adresu do poľa pod týmto textom a stlačte tlačidlo.

Slovenská aliancia pre chronické ochorenia