Prihlás ma

Prosím, zadajte do nasledujúceho formuláru Vaše používateľské meno a heslo.


Komentáre

Zdravotníctvo čaká pokles zdrojov

Zamestnanci s nízkymi príjmami budú platiť nižšie odvody. Odvodová odpočítateľná položka spôsobí výpadok zdrojov zdravotných poisťovní, pretože štát tento výpadok bude kompenzovať len z jednej tretiny. 

 
TAG CLOUD
zdravotné poistenie MPK v médiách WIKI odkazy zdravotné poisťovne legislatíva lekári Zdravotná politika HPI nemocnice regulácia ÚDZS Česko lieky tlačové správy makro VšZP financovanie ministerstvo zdravotníctva monitoring
TIP: Tag Cloud obsahuje zoznam najpoužívanejších tagov, pričom veľkosť fontu je priamo úmerná počtu použití konkrétneho tagu.

Odvodový bonus v kontexte reformy verejného zdravotného poistenia

Peter Pažitný napísal zdravotnícky pohľad na návrh odvodového bonusu od Richarda Sulíka.

Rozpočet: prekvapenie sa nekoná

Parlament nám schválil rozpočet na budúci rok. Žiadne mikulášske či predvianočné prekvapenie sa nekonalo. V roku 2015 budú mať zdravotníci k dispozícii o 113 miliónov eur menej než v roku 2014. Centrálne zvýšené mzdy lekárov si vyžiadajú ďalších (nekrytých) 20 miliónov eur.

Zmeny prídu až po voľbách

Úlohou ministra Čisláka je udržať do volieb rezort v chode, bez vážnych otrasov. A teda tým pokračovať v šľapajach svojej predchodkyne. Rolu údržbára môže zvládnuť, keďže má manažérske skúsenosti a vďaka pobytu na ministerstve sa zorientoval v zdravotnej politike.

Zvolenská odchádza

V súvislosti s obstaraním predraženého CT v piešťanskej nemocnici musí z funkcie odísť ministerka Zuzana Zvolenská. Pre agentúru SITA komentoval túto situáciu Tomáš Szalay.

Eurofondy pre stavbárov, nie pre zdravotníkov

Po neúspešnom projekte unitarizácie zdravotného poistenia sa ministerstvo zdravotníctva chce pustiť do ďalšieho projektu s pochybným výsledkom.

Rozpočet: chýba svetlo na konci

Vláda schválila rozpočet pre zdravotníctvo prakticky bezo zmeny oproti augustovému návrhu. Ako vieme, ten nebol k rezortu veľmi žičlivý.

20 rokov súkromného zdravotníctva

K téme 20 rokov súkromného zdravotníctva na Slovensku sme pre Zdravotnícke noviny napísali krátku úvahu o pozitívach i negatívach.

Rovní a rovnejší

Sociálna poisťovňa je najmäkší veriteľ. Nemocnice jej dlhujú na odvodoch 105 miliónov eur. Ku koncu roka to bude už 120. A nič sa nedeje. Akoby tieto peniaze nikomu nechýbali.

10 rokov reformy zdravotníctva

Pred desiatimi rokmi, 22. septembra 2004, bola schválená šestica reformných zdravotníckych zákonov. Do dnešného dňa zostali princípy tzv. Zajacovej reformy zachované.